Turista

 • Historie
 • Současnost
 • Odjezdy autobusů ze Slušovic
 • Ubytování ve Slušovicích
 •  

  Dostihový areál

  Areál slušovického závodiště patří k nejmladším v české republice. byl vybudován v roce 1981 pro pořádání rovinných a překážkových dostihů. Základní ovál měří 1 600 m a jako jediný v Česku má klopené oblouky, které umožňují dosahovat při dostizích velmi dobrých časů. Uvnitř oválu se nachází překážková dráha s charakterem klasické steeplechase a 9-ti jamkové golfové hřiště se dvěma jezírky určenými k zavlažování závodiště. V těsné blízkosti dostihového areálu se nacházejí stáje pro několik desítek dostihových koní.
  Slušovický areál nabízí využití i pro hipoturistiku. Slušovice mohou být výchozím bodem pro řadu i několikadenních výletů na koních do překrásné přírody Vizovických a Hostýnských vrchů zejména proto, že v blízkosti areálu je možnost ubytování turistů i ustájení koní.

  Více na www.dostihyslusovice.cz

  Kostel Narození sv. Jana Křtitele

  Kostel Narození sv. Jana Křtitele ve Slušovicích stojí přímo uprostřed náměstí. Postaven byl v letech 1812 až 1815. Původní slušovický kostel stával v místě dnešního hřbitova a o jeho podobě i velikosti se nedochovaly žádné zprávy. Současný kostel je vybudován ve slohu pozdně barokním.
  V roce 1938 ho těžce poškodil požár. Obraz za hlavním oltářem byl z části zničen a shořely také varhany. Obnovy kostela se ujal za podpory všech farníků tehdejší farář Páter Karel Bělík. Horní část zaoltářního obrazu zrestauroval malíř. Prof. Heller, od něhož pocházejí také čtyři obrazy na klenbě kostelní lodi: tři ze života sv. Jana Křtitele, Kázání na poušti, Křest Páně a Stětí sv. Jana. Čtvrtý obraz nad varhanami představuje sv. Cecilii, patronku hudby. Po požáru byl celý kostel vymalován. Z té doby pocházejí nová okna s obrazy patronů a českých světců: sv. Jana Sarkandra, sv. Ludmily, sv. Anežky České, sv. Vojtěcha, sv. Josefa, Panny Marie, sv. Karla Boromejského, sv. Václava, blah. Zdislavy a sv. Antonína Paduánského .
  Z historického kostela ve Slušovicích se dochoval pouze obraz Panny Marie zvaný Mater Amabilis, to znamená Matka lásky hodná. Visí v původním rámu s bohatou řezbou na pilíři vítězného oblouku.

  Více na http://kostel.farnostslusovice.cz/

  Komentáře nejsou povoleny.